Конспект НОД щодо розвитку мови в підготовчій групі «Всі роботи хороші. Кухар

Таня Сосонна
Конспект з розвитку мовлення підготовчій групі«Посуд»

Програмний зміст: Активізувати словник на тему " Посуд". Розвивативміння вживати іменники у множині, змінювати іменники у множині у родовому відмінку. Закріпити вміння утворювати відносні прикметники. Ознайомлення зі словами омонімами. Формування навички користування простою пропозицією. Розвивати увагу, Пам'ять, мова.

Словник: скляна, дерев'яна, металева, порцелянова, кавова, чайна, кухонна, господарська, пластмасова, керамічна, емальована, носик, шийка, ручка, денце, стінки.

Устаткування: магнітофон, ілюстрація "Болото", предметні картинки на тему " Посуд", Розрізні картинки "Чайники", д\і "Що без чого".

В.: Сяде той, хто назве посуд.

(Пролунає плач, входить Федора)

В.: Федоре, що трапилося?

Ф.: Ой, горе, горе. Від мене втекла посуд. Що мені робити?

В.: Діти, допоможіть знайти посуд. Іди додому, приведи себе в порядок і дім, а ми тобі допоможемо знайти посуд.

Водяний: Це хтось зібрався допомагати Федору Не віддам їй посуд. Вона мені потрібна.

В.: Ой, а ти хто?

Водяний: Я, Водяний.

В.: Ні, Водяний, так не можна. Як же Федора буде без посуду? Ні чай закип'ятити, ні борщ зварити.

Водяний: Ну так і бути, віддам Але якщо ви не боїтеся, виконайте всі мої завдання.

В.: А як нам знайти тебе?

Водяний: Я живу в болоті, більше нічого вам не скажу, я спати хочу

В.: Ну, що діти, ходімо до болота. Сам гинь, але товариша рятуй. До болота ми з вами підемо купиною. А ось і болото. А як нам знайти Водяного? Давайте попросимо жабу-квакушку. Вона тут живе та знає все. Жаба і дістане із болота всі завдання Водяного.

А ось і перше завдання:

Тут багато різної посуду. Потрібно назвати їдальню посуд.

А як називається посуд для чаю? А для кави? А ось ця посуд який? (кухонна).

А бідон, банка, цебро, бак – це посуд який? (господарська).

Посуд, зроблена зі скла - це посуд який?

Посуд, виготовлена ​​з металу - це посуд який?

Посуд, виготовлена ​​з пластмаси - це посуд який?

Посудз дерева - це посуд який?

Посудпокрита емаллю - це посуд який?

В.: Впоралися із цим завданням. Жаба дає нам друге. Я говоритиму про один предмет, а той у кого цих предметів багато, говоритиме про багато предметів.

А тепер скажіть, чого Федора було багато?

(Багато відер, блюдець, тарілок тощо)

Жаба чекає на нас на третій купині. А тут загадка.

З гарячої криниці, через ніс водиця ллється.

Діти щось тут не так. Видно чайник розбився і його склеїли неправильно. У вас на столах є розбиті чайники. Давайте їх склеїмо.

В.: Ось які гарні чайники вийшли. А тепер назвіть частини чайника.

(Носик, ручка, кришка, денце, стінки).

Фізхвилинка: Ось жаба по доріжці

Скаче, витягнувши ніжки,

Побачила комара (Присісти)

Закричала: "Ква-ква-ква!"

В.: Наша жаба вже на наступній купині. Тут таке завдання. У того, що тут намальовано є частини, які називаються однаково. Спробуйте знайти і назвати ці частини.

Носик у дівчинки та носик у чайника.

Шийка у дівчинки і шийка у глечика.

В.: А ось і наступна купина. Жаба, давай нам наступне завдання. Потрібно назвати без чого?

Каструля без ручки. Цукорниця без кришки. Чайник без носика. Ківш без ручки. Чашка без блюдця.

В: Ось і останнє завдання. Щоб посуд повернувся до Федора, скажімо про посуд добрі слова . Яка посуд?

(Гарна, блискуча, прозора, нова, чиста і т. д.)

Водяний: Ой, які ви молодці, та які розумні Я не спав і все чув. Так і бути поверну посуд Федор. А ви приходьте до мене ще. А тепер я справді вже сплю.

Ф.: Ой, діти, дякую вам за допомогу. Я вам за цей пригощання принесла.

В.: Діти, давайте скажемо Федору, що треба робити з посудомщоб вона знову не втекла.

Діти: Посуд потрібно мити.

Посуд треба берегти.

Посуд потрібно чистити.

Посудпотрібно ставити місце.

Публікації на тему:

Мета: розвиток зв'язного мовлення. Завдання: Корекційно-освітні: розширити та закріпити уявлення про посуд, його призначення, деталі та.

Конспект безперервної освітньої діяльності з розвитку мови «Посуд»Конспект безперервний освітньої діяльностіТема: «Посуд» Мета: Формувати уявлення про властивості посуду.

Конспект НОД з розвитку мови у старшій групі «Посуд буває різним»Конспект НОД з розвитку мови старшій групі«Посуд буває різним» Мета: Розширювати та уточнювати уявлення дітей про предметний світ (о.

Конспект НОД з розвитку мови «Жила-була посуд»Конспект НОД з розвитку мови у старшій групі. Тема: «Жила-була посуд…» Мета: Збагачувати мову дітей іменниками, що позначають предмети.

Конспект відкритого інтегрованого заняття в середній групі з розвитку мови «Посуд»Муніципальне дошкільне освітня установаЧучківський дитячий садок №1 муніципальної освіти-Чучковський муніципальний район.

Конспект заняття з пізнавального розвитку в середній групі «Федорін посуд»Мета: підвищення пізнавальної активності дітей за допомогою організації різних видівдитячої діяльності, емоційної вмотивованості.

Корекційно-освітні завдання.

  • Закріплення в мові іменника з узагальнюючим значенням посуд.
  • Уточнення та розширення словника на тему .
  • Удосконалення граматичного ладу мови через вправи в освіту іменників у множині в називному відмінку, однини і множини дієслів теперішнього часу, складової структури слів, узгодження чисельного з іменником.

Корекційно-розвиваючі завдання. Розвиток діалогічного мовлення, мовного дихання, загальної моторики, зорової та слухової уваги.

Корекційно-виховні завдання. Формування позитивної установки щодо участі у занятті, самостійності.

Устаткування.

  • Предметні картинки із зображеннями посуду.
  • Сюжетна картина"Накриваємо стіл".
  • Розрізні картинки.
  • Схема-опора зі складання описового оповідання.
  • Мольберт.
  • Плоскісні зображення чашок із приклеєними до них шматочками вати.

Хід заняття

1. Організаційний момент. Діти запрошуються до кабінету, вітаються, підходять до своїх стільців біля столу. Перед кожним із них кладеться предметне зображення.

Спершу сяде той, у кого чашка.

Дитина сідає.

Тепер сяде той, хто має чашки.

Дитина сідає.

Можна сісти тому, хто має ніж.

Дитина сідає.

А тепер – тому, у кого ножі.

Дитина сідає.

Забирається картинки зі столу.

Сьогодні ми з вами говоритимемо про посуд. Перерахуйте назви посуду, який ви знаєте.

Діти перераховують назви посуду.

Навіщо потрібен посуд?

Діти відповідають питанням.

2. Гра "У Валя в гостях".

Обігравання ситуації "Валя чекає на гостей".

Кого ви бачите біля столу?

Давайте підберемо їй ім'я, воно має починатися зі звуку? (Діти пропонують варіанти імен)

Валя чекає на гостей і просить нас допомогти накрити на стіл. Зараз ви вибиратимете посуд, про який я скажу, і ставитимете його на стіл.

- Візьми жовтий чайник і постав його на стіл.

Дитина вибирає посуд.

Молодець. Правильно. Навіщо потрібен чайник?

Заварювати чай.

- Візьми червону чашку і постав її перед чайником.

Дитина вибирає посуд.

Добре. Навіщо потрібна чашка?

Пити чай.

- ::Візьми білу вазу і постав її за чайник.

Дитина вибирає посуд.

Правильно. Навіщо потрібна ваза?

Ставити квіти.

-:.. візьми синю цукорницю і постав її біля чайника.

Дитина вибирає посуд.

Правильно. Навіщо потрібна цукорниця?

Насипати цукор.

Молодці! Ви дуже добре допомагали Валі. Вона дякує вам.

3. Гра "Що змінилося?"

Решта предметів забираються зі столу.

Продовжимо гру. Подивіться ще раз на картинку та запам'ятайте, що стоїть на столі. Заплющте очі. (Зі столу забирається жовтий чайник і ставиться на його місце червоний чайник.)Розплющте очі. Що з'явилось на столі?

Червоний чайник.

Чого не стало?

Жовтий чайник.

Правильно. Подивіться на стіл ще раз, заплющити очі. (Зі столу забирається цукорниця і ставить на її місце молочник.)Розплющте очі. Що з'явилось на столі?

Зелений молочник.

Чого не стало?

Синій цукорниці.

Молодці! Ви були дуже уважними, поплескайте собі.

4. Пальчикова гімнастика"Помічники".

Діти запрошуються на килим, їм пропонується стати до гуртка і зробити пальчикову гімнастику.

Раз, два, три, чотири, Поперемінно ритмічно вдаряють кулачок об кулачок і ляскають у долоні.
Ми посуд перемили:
Чайник, чашку, ковшик, ложку Загинають пальчики, по одному, на кожну назву посуду
І велику кухарку.
Ми посуд перемили, Одна долоня ковзає по іншій.
Тільки чашку ми розбили, Знову загинають пальчики.
Ковшик теж розвалився, Ніс у чайника відбився.
Ложку ми трохи зламали. Поперемінно ритмічно ударяють кулачок об кулачок і
Так ми допомагали мамі. ляскають у долоні.

5. Вправа "Що купили?"

Запрошую дітей до мольберта, перед яким півколом стоять стільці. На мольберті виставлені картинки із зображеннями посуду.

Що ви бачите на картинках? Перерахуйте.

Діти. Вази, тази, бідони, склянки, каструлі.

Давайте протопаємо ці слова: "ва-зи", "та-зи", "бі-до-ни". "ста-ка-ни", "каст-рю-лі". (Вимовляє слова по складах, одночасно протоплюючи ритмічний малюнок.)Тепер я показуватиму одну з картинок і питатиму у вас: що купили? Ви називатимете картинку і протоплюватимете назву.

6. Динамічна пауза . Гра "Мавпочка".

Діти виходять на килимок.

Зараз ми з вами спробуємо зобразити посуд. Спочатку ми зобразимо чайник. Поставте праву руку на пояс, як я, ліву рукувигніть у вигляді носика і надуйте животик.

Показую, як треба виконувати рухи та пози, а діти повторюють.

Молодці! Тепер зобразимо чашку. Присядьте і поставте ліву руку на пояс, як я.

Діти на показ виконують руху.

Чудово! Тепер давайте перетворимося на ложки. Встаньте прямо, підніміть руки і зімкніть над головою, як я. У вас дуже добре вийшло.

7. Гра "Розбита чашка".[Додаток]

Дітям лунають конверти з розрізними картинками та предметні картинки до них.

Подивіться, які гарні чашкинамальовані на картинках. У конвертах такі самі чашки, але "розбиті". Допоможіть мені "склеїти" їх. Складіть частини картинки правильно.

на даному етапіздійснюється індивідуальний підхід, частину дітей збирають із зорової опорою, частина пам'яті, а частина шляхом накладання.

8. Гра "1, 2, 5".

Я буду називати число, а ви додавати до слова слово чашка (склянка, каструля, бідон, страва).

Одна чашка.

Дві чашки.

П'ять чашок.

9. Вправа "Подуємо на чай".

Діти стають біля своїх стільчиків, їм лунають площинні зображення чашок із приклеєними до них шматочками вати.

Я пропоную вам випити чаю, але він гарячий. Давайте подаємо на нього. За моєю командою ви зробите вдих і подуєте на "пар", не роздмухуючи щік, витягнувши губи трубочкою. Ось так.

Вправа повторюється 2- 3 рази.

10. Гра "Що зайве?"

На дошку ставиться 4 предметні картинки із зображеннями посуду та іграшок.

Гра, в яку ми гратимемо, називається "Що зайве?" Що ви бачите? Перерахуйте картинки.

Тарілка, каструля, м'яч, склянку.

Що тут зайве та чому?

Зайвий м'яч. Він – іграшка.

А все інше?

Правильно. Назвіть такі зображення. (Ставиться на комплектне полотно новий комплект: чашка, тарілка, склянка, кухоль.)

Що зайве і чому?

Зайва тарілка. З неї не можна пити.

А з решти посуду?

Можна пити.

Правильно. Молодці! Поплескайте собі.

Відпрацьовуються винятки за принципом призначення посуду (чайна, кухонна, їдальня)

11. Навчання складання загадок-описів за зразком із зорової опорою.

Запрошую до себе дітей по одному і показую кожному їх предметну картинку так, щоб інші діти її не бачили. Використовується схема-опора зі складання описового оповідання.

Подивися на картинку ::. Розкажи про предмет, не називаючи його. Що це таке? Яка вона? Що на ній намальовано? Навіщо вона потрібна?

Дитина. Вона біла, кругла. На ній намальовані квіточки. З неї їдять суп. Що це таке?

Ця тарілка.

Молодець. Ти правильно склав(ла) загадку. І хлопці також молодці. Швидко відгадали її.

Аналогічно складають загадки решта дітей. Надаю їм необхідну допомогу.

12.Закінчення заняття.

Діти Оцінка роботи дітей.

Література

І. А. Морозова, М. А. Пушкарьова "Ознайомлення з навколишнім світом". Конспекти занять до роботи з дітьми 6-7 років; М., Видавництво "Мозаїка-Синтез", 2007

Н. В. Нищева "Конспекти підгрупових логопедичних занять у старшій групі дитячого садка для дітей з ГНР". Санкт - Петербург, Видавництво "ДИТИНСТВО - ПРЕС", 2007 р.

О.І. Крупенчук "Навчіть мене говорити правильно".

В.В. Коноваленко, С.В. Коноваленко "Фронтальні логопедичні заняття у старшій групі для дітей з ГНР". М., Видавництво "Гном та Д", 2004 р.

Накриємо стіл для Кузі. Заняття з розвитку мови у підготовчій групі

Заняття з розвитку мови у підготовчій групі

Тема:«Посуд»

Програмний зміст:

1 Уточнити і розширити уявлення дітей про посуд, його види (кухонна, їдальня, чайна, її призначення).

2 Удосконалювати вміння дітей утворювати відносні прикметники, вправляти відповідно до слів у реченні.

3 Розвивати логічне мислення, зорове та слухове сприйняття.

4 Закріпити вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

5 Закріплювати вміння дітей показувати за допомогою міміки вираз обличчя.

6 Виховувати дбайливе ставленнядо посуду.

Обладнання:

Іграшковий посуд різних видів

Меблі для посуду

Колекція чайників з різних матеріалів

Чайники для подарунку за кількістю дітей

Магнітна дошка

Малюнок котла

Шапочка-маска «чайник»

Серветки за кількістю дітей

Конверти з предметними картинками посуду: цукорниця, цукерниця, чайна пара, чайна ложечка, заварний чайник за кількістю дітей

Хід заняття:

Діти, ви знаєте, що у нашого Домовенка Кузі сьогодні день народження. Давайте зробимо йому сюрприз та накриємо стіл. А, ми пам'ятаємо, що будинкові люблять чистоту та порядок. Подивіться, яке коло безладдя. Хтось розкидав увесь посуд і кухонний, чайний, їдальню. Давайте, ми її швиденько приберемо. А щоб було швидше, ми розділимося на три групи, і прибиратимемо посуд. Давайте її розкладемо по групах.

Захар і Вова, ви який посуд прибиратимете? (кухонну)

Настя, А ти? (їдальню)

Вітя та Данило, а ви? (чайну)

Після того, як діти розклали посуд на свої місця, вихователь підходить до першої групи дітей і запитує:

Який посуд ви прибрали? (кухонну)

Які предмети ви туди поклали? (сковорідку, каструлю, друшляк, обробна дошка, таз)

Який посуд ви прибрали? (їдальню)

Що ви туди поставили? (тарілку глибоку, тарілку дрібну, сільничку, перечницю, хлібницю)

А який посуд ви прибрали? (чайну)

А чого ви туди поставили? (чашку, блюдце, цукорницю, цукерницю, заварний чайник)

А щоб накрити стіл до чаювання для домівки, який посуд нам знадобиться? (чайна)

Адже будь-яке чаювання не обходиться без чайника. Давайте пройдемо, сядемо на стільці.

Розмова з дітьми про чайники:

Адже чайник з'явився тоді, коли люди стали пити чай – смачний та корисний напій. Батьківщина чаю - Китай, тому і чайник з'явився там же. До цього воду кип'ятили в котлах, а холодну рідину наливали зі глечиків. Але з широкого котла в маленьку філіжанку наливати дуже незручно, можна пролити повз, та ще й обваритися.

А глечик на вогонь не поставиш. Ось і був винайдений новий посуд – чайник.

Зараз у магазині можна побачити багато різноманітних чайників.

Подивіться й у мене на столі багато чайників. Вони всі різної форми, кольори, розміри. Виготовлені з різного матеріалу.

Якщо чайник із заліза, то він який? (залізний)

Зі скла? (скляний/

Із пластмаси? (Пластмасовий)

З порцеляни? (порцеляновий)

З глини? (глиняний)

А що спільного між ними? (мають носик, ручку, кришку)

А потрібні нам чайники, щоб кип'ятити воду, а ще щоб заварювати чай.

Давайте, ми Кузе зробимо приємне і подаруємо йому заварний чайник.

Проходьте сідайте за столи.

Ой що це? Відскочив уламок. Як неприємно, прикро, навіть стало сумно. Покажіть мені свій смуток.

А щоб нам не сумувати, потрібно чайничок полагодити. Ось у мене як багато різних уламків, потрібно підібрати правильний.

Подивіться у вас на столах лежать чайнички і теж відскочили уламки. Давайте і ваші чайнички теж полагодимо. Ох, скільки стало багато гарних чайників. Як добре і чудово радісно. Покажіть свою радість.

А Кузя прийде і здивується. Покажіть, як здивується Кузя?

Давайте чайники для Кузі покладемо на цей стіл.

А з вами пограємось у гру «Веселе чаювання». Вставайте у коло.

Тепер Настя за допомогою лічилки вибере чайник:

Раз, два, три, чотири, п'ять –

Будемо чайник вибирати.

Шість, сім, вісім –

До центру кола вас попросимо!

Вибрана дитина встає у центр кола і зображує чайник. Для цього він ставить ліву руку на пояс – це ручка чайника, а праву дугоподібно піднімає нагору, зображуючи носик чайника. Інші діти, що стоять по колу, виконують роль чашок.

Починає чайник закипати:

Буль - буль, буль - буль. (вимовляє у повільному темпі)

Кипить наш чайник -

Буль - Буль - Буль - Буль

Буль-буль-буль-буль. (вимовляють у швидкому темпі)

Закипів і загув

А тепер ось так

Ану чашки не позіхай-

Наливаємо у чашки чай.

При цих словах діти, що виконують роль чашок, з'єднують руки у вигляді кільця і ​​тримають перед собою. «Чайник» підходить до кожної «чашки» і, нагинаючи, свій «носик», наливає в чашку чай.

Коли чай буде налитий у кожну чашку, діти-чашки під музику йдуть по колу та співають «Дзинь-ля-ля, дзинь-ля-ля», а дитина-чайник стоїть у центрі кола плескає в долоні та підтанцьовує.

Діти залишилися у колі. Вихователь читає вірш:

Гра "Ми на стіл поставимо".

У що кладуть цукор (цукорницю)

У що цукерки (цукерницю)

У що хліб (хлібницю)

У що налито молоко (у молочник)

У що налита кава (в кавник)

У що кладуть олію (в маслюку)

У що кладуть оселедець (у оселедницю)

Салат (салатниця)

Ми з вами загралися і зовсім забули накрити стіл.

Проходьте на свої місця. Візьміть серветку, переверніть її. А тепер у середину поставте чайну пару, зліва від неї чайну ложечку, у верхньому лівому кутку заварний чайник, у правому верхньому куткуцукорниця, в лівому нижньому кутку цукерниця.

Тепер Кузя із друзями може пити чай.

Хлопці, давайте подумаємо добре чи погано, якби не було посуду.

Гра «добре-погано».

Та хлопці, без посуду, нам довелося б погано. Давайте, ми за нею доглядатимемо, прибиратимемо на місце, допомагатимемо вдома мамі.

Ой, хлопці, подивіться хто до нас прийшов. Кузя привіт.

Здрастуйте хлопці. Я прийшов пригостити вас солодощами, адже сьогодні Д.Р. Дивлюся, у вас уже стіл накритий.

Ми знали, Кузя, що в тебе сьогодні Д.Р. і вирішили підготувати тобі сюрприз. (Діти дарують Кузе чайники)

Як добре, що ми Кузе зробили приємне. Який у вас зараз настрій?

(Добре.) А давайте частинку нашого настрою подаруємо нашим гостям. Усміхнемося їм. А потім, ми запросимо решту хлопців і на честь Кузиного свята влаштуємо чаювання.

Конспект НОД у підготовчій групі з розвитку промови «Посуд»

Ціль : Формування словника.

Завдання : збагаченнямови дітей , закріплення знань дітей про призначенняпосуду , вправляти дітей у освіті однокорінних слів відповідно до іменників з прикметниками, формувати вміння розрізняти і називати предмети чайної, їдальні та кухонноїпосуду . Виховувати у дітей почуття допомоги, бажання зробити добру справу, принести радість своїм друзям.

Устаткування : зображення із зображеннямпосуду , малюка і Карлсона, набори ігрової чайної, їдальні та кухонної.посуду , поштова скринька, конверт.

Хід НОД.

Доброго дня, хлопці. Сьогодні я отримала листа. Давайте разом його відкриємо та дізнаємося від кого ж воно(відкриваємо лист і дістаємо звідти лист та картинку з Малим) . Ви знаєте хто це(Відповіді дітей) .

Потім педагог читає листа "Ну що, допоможемо Малишу розібратися зпосудом (Відповіді дітей) .

Скажіть, так яка жпосуд чи потрібна на кухні щоб зварити суп? А в чому можна посмажити яєчню? Що ще можна смажити у сковороді(Відповіді дітей) .Молодці! Все що ви тут мені назвали називається кухонноюпосудом (Показ картинок кухонноїпосуду ? А хто знає для чого потрібен ось такий ковшик з дірочками.(Відповіді дітей) .Так, через нього промивають макарони і він називається друшляк. Давайте разом повторимо.(промовляють це слово) .А ось це що за лист такий?(Показ дека) .Для чого він нам потрібен на кухні? Звичайно ж, на ньому печуть булочки, пироги і називається він деко. Давайте разом повторимо це слово(промовляють це слово) .Ви вже казали, що суп варять у каструлі. А скажіть мені, якщо суп зварили з картоплі, то як вона називатиметься? З гороху? З рису? З курки?(Відповіді дітей) .Діти, подивіться що вся кухоннапосуд зроблений з металу , Значить вона яка? А якщо вона зроблена з алюмінію(Відповіді дітей) .Давайте ще раз повторимо що ж відноситься до кухонноїпосуді (Відповіді дітей) .Хлопці, ну зварить суп собі Карлсон в каструлі. А їсти він його з чого буде, з каструлі(Відповіді дітей) .Звичайно ж, з тарілки. Тарілки,з яких є суп, називаються -супові тарілки. Давайте повторимо.(Діти повторюють разом) .Ще є дрібні тарілки, з яких є другі страви. А ось це називається супницею(Показ картинки) .Хто скаже, чому вона так називається?(Відповіді дітей) . Звичайно ж, щоб поставити на стіл велика кількістьсупу, його переливають у супницю. Адже каструля на столі виглядатиме некрасиво. Давайте разом повторимо -супниця(Діти промовляють це слово) .Скажіть, а куди кладуть салат? Оселедець? У що насипають сіль? Перець? На що ми покладемо хліб? А серветки? Молодці. Хлопці, все що ви зараз назвали називається -їдальняпосуд (Показ картинок їдальні посуду ) .Погляньте як її багато. Уявіть, як важко мити її мамі. Давайте ми допоможемо мамі(Проводиться фізхвилинка "Мамині помічники") .Ой, тут у листі ще щось. Давайте подивимося. Якесь запрошення.

Я захотів влаштувати бал,

І гостей покликав до себе.

Взяв борошно, взяв сир

І випек розсипчастий пиріг.

Виявляється, Карлсон вирішив покликати гостей до себе. Попити чаю з пирогом, який він сам спік. Хлопці, підкажіть якупосуд треба поставити на стіл до чаю?(Відповіді дітей) .У що наллємо варення? У що покладемо цукор? А олія? Де лежатимуть цукерки? З чого питимемо чай? Скажіть, а на що поставимо чашки? А чай із чого розливатимемо? Як ви думаєте, ось такапосуд для чаю як називатиметься? Правильно. Такапосуд називатиметься чайною(показ чайної посуду ) .Скажіть, а якщо гості будуть пити не чай, а кава то як такапосуд називатиметься (відповіді дітей та показ картинки кавової посуду ) .Хлопці, я хочу вам сказати що ось такі наборипосуду називаються сервізами. Давайте повторимо(Діти повторюють) .Якщо це чайний набір то як називатиметься сервіз? Їдальня набір? Кавовий набір(відповіді дітей супроводжуємо картинками із сервізами) Сервізи бувають виготовлені з різних матеріалів. Ось сервіз зроблений з пластмас як буде називатися? З глини? Зі скла?Із кераміки? З дерева? Дивіться, тут у листі ще щось. Зрозуміло. Малюк пише, що вони з Карлсоном розрізали ненавмисно картинки із зображенням.посуду і не можуть їх зібрати. Допоможемо(Проводимо гру з розрізними картинками) .Хлопці, у вас всіх раз на рік буває день народження. Подумайте і скажіть чим ви пригощатимете гостей і якупосуд поставте на стіл . (Відповіді дітей) .Хлопці, я вам пропоную відправити посилку нашим друзям в яку ми покладемо чайний, кавовий, столовий сервізи, а також кухоннупосуд . Підійдіть до столу і візьміть тупосуд ,яку я вам запропонувала(діти обирають посуд і складаю її на посилку) . Молодці. А ще я хочу вам запропонувати влаштувати вгрупі виставку сервізів . Для цього ви вдома з батьками знайдете картинки із зображенням чайних, кавових та столових сервізів та принесете їх угрупу . І ми з вами оформимо виставку. А зараз прийшов листоноша і він забере нашу посилку і відправить Малишу та Карлсону.(віддаємо посилку листоноші і п говоримо до побачення) .

Хлопці! Доброго дня. Ви всі знаєте, що мій найкращий другКврлсон великий ненажера. І я вирішив зробити йому сюрприз. Коли Карлсон полетів у своїх справах, я обставив його кухню-поставив стіл, стільці, шафи, газову плиту. Коли Карлсон прилетів він політав по кухні, подивився і спитавмене : -А в чому ж мені варити їжу? Хлопці, допоможіть мені розібратися який посуд потрібний Карлсону на кухні. Ну що, допоможемо Малюкові розібратися з посудом(Відповіді дітей) .

«Мишоловка»

Двоє стають один проти одного з'єднують руки і піднімають їх вище.

Обидва хором кажуть :

Як миші нам набридли, всі погризли, всі поїли. Мишоловку ми поставимо, і мишей тоді спіймаємо!

Завдання тих, хто грає поки ведучі, говорять віршик, пробігти під їх зчепленими руками. Але на останніх словахведучі різко опускають руки і когось із гравців обов'язково ловлять. Той, хто потрапив у мишоловку, приєднується до ловців. Мишоловка виростає. Гра триває доти, доки не залишиться одна миша – переможниця.

«Два морози»

На протилежних сторонах майданчика лініями позначаються два будинки. Гравці розміщуються в одному з будинків. Двоє ведучих, два Морози(Мороз – червоний ніс і Мороз – синій ніс) стають посередині майданчика обличчям додітям :

Ми два брати молоді, Я ​​Мороз - синій ніс,

Два Морози видалені, Хто з вас наважиться

Я Мороз - червоний ніс, Доріжку пуститися?

Усі, хто грає хором, відповідають :

Не боїмося погроз,

І не страшний нам мороз!

Після цього вони переходять до іншого будинку, а Морози намагаються їх заморозити.(Торкнутися рукою) . Заморожені зупиняються на тому місці, де їх наздогнав Мороз. Вони стоять так до закінчення перебіжки. Морози підраховують, скільки гравців їм вдалося заморозити. Після 2-3 перебіжок обирають нових Морозів. Наприкінці гри підбивається підсумок: які Морози заморозили більше граючих.

Вказівки. Гравець, який вибіжить з дому до сигналу або залишається в будинку після нього, також вважається замороженим.

Малорухлива гра"У кого м'яч?"

За допомогою лічилки вибирається ведучий, який стає в центр кола. Діти стоять по колу щільно плечима один до одного, руки за спиною. Ведучий має вгадати, у кого м'яч. Гра починає інструктор, в руці у нього маленький м'яч. Ідучи по колу, інструктор віддає м'яч в руку одному з тих, хто грає, а діти повинні передавати цей м'яч в один або інший бік по колу так, щоб ведучий не помітив.

Любов Закревська
Конспект безпосередньо освітньої діяльності розвиток мови Підготовча група Тема: Посуд

Програмний зміст:

Розвиваючі:

- розвиватисистемність мислення у процесі розширення знань про предмети домашнього вжитку;

Продовжувати вчити класифікувати посуд;

Вигадати фантастичну каструлю використовуючи метод фокальних об'єктів;

- розвивати логічне та образне мислення, творче уява, вміння конструювати.

Освітні:

Складати опис посуду використовуючи схему;

Вчити утворювати множинаіменників, правильно вживати відмінкові закінчення;

Домагатися інтонаційної виразності мови.

Виховні:

Щеплювати любов до добра (не проходити повз чуже лихо);

Вчити висловлювати свої почуття мімікою;

Формувати доброзичливість у спілкуванні.

Попередня робота:

Розгляд посуду загадування загадок. Читання казки К. І. Чуковського «Федорине горе». Складання загадок описового характеру з використанням елементів ТРВЗ, розглядання дітьми сервізів та кухонної посуду дітьми вдома.

Матеріал:

Казка К. І. Чуковського «Федорине горе», схематичні зображення посуду. Гра «Чудові речі»; посуд(склянка, глечик, тарілка, блюдце, кухоль).

Ігрова діяльність:

В. – Відгадайте загадку: «Я рукотворна, що звучить, води не боюся, для їжі годжуся, а вдари – розіб'юся (Посуд)

В. – Знайдіть предмети відгадки на цій картинці (показ картинки «Плутанина»). Який предмет зайвий (Праска). Чому?

В. – А зараз я загадаю вам загадки про посуді, ви відгадуючи їх скажіть, до якого виду посудувідноситься відгаданий предмет (кухонна, їдальня, чайна).

Побачивши їжу

Крім ворон

Кидаються дружно

З обох боків.

Один розрізає,

Інша вистачає,

Обом у тарілці роботи вистачає.

(ніж та вилка)

На вогні я стою

Їжу смачну варю

(каструля)

Нова посуд, а вся в дірках

(друшляк)

З гарячої криниці

Через ніс водиться ллється

(чайник)

Етюд «Чайник, що закипає»

В. - Уявіть собі, що ви - порожній чайник, у вас повільним струмком наливають холодну воду (Може, вас навіть холодний піт пробив). Чайник поставили на вогонь, вода всередині вас починає повільно закипати, вирувати! (Можна навіть здивуватися). І ось – немає терпіння! Кипить вода, пара з носика валить! (Чується свистить). Вода вся википіла: «Рятуйте, Допоможіть!»

В. - у якій казці К. І. Чуковського посудвтекла від своєї господині? Чому? (Відповіді дітей)

В. - у якій ожило багато посуду, називайте її, а хто може нагадати рядки з казки (Відповіді дітей).

В. - Як посудЧи може провчити Федору, якщо вона її знайде?

Д. - може стати повітряною та полетіти, може стати великою грудкоюі покотитися з гори, стати непридатною для їжі тощо.

В. - а яка посуд був у Федори? (брудна, розбита, іржава, і т.д.)

Давайте допоможемо Федору вимити посуд.

Пантоміма «Миття посуду»

Вихователь показує, діти зображують.

Ми почистимо тебе пісочком,

Обкотимо тебе окропом, витрімо тебе рушником.

І ти будеш знову немов сонечко сяяти.

(Діти труть кулаком об долоню, по черзі піднімають руки, робити кругові рухи руками, піднімають руки убік, нагору).

на маленькому столикурозставлена посуд. Діти підходять, вибирають предмет, який їм подобається та розповідають про нього, спираючись на схему – модель складання описового оповідання.

В. - Хлопці, а хочете винайдемо для Федори «Чудову каструлю»? Для цього ми пограємось у гру «Чудові речі».

В. – З якого матеріалу буде зроблена ця каструля? (Перед дітьми викладаються ігрові картки серії «матеріал»)

Д. - вибирає картку з зображенням повітряної кульки.

В. - Яка вона кулька?

Д. - легкий, прозорий, що переливається.

В. - а тепер давайте придумаємо, щоб каструля вміла пересуватися. (Пропонується іншій дитині вибрати картинку із серії «Спосіб пересування»)

Д. – дитина вибирає картинку з. машини.

В. – як вона пересувається?

Д. - їздить швидко, на колесах...

В. – Що ж ще чарівного буде у нашій каструлі? Можливо запах?

Д. - дитина бере картку з. троянди.

В. - Як пахне троянда?

Д. - приємно, добре пахне, парфумами.

В. - А тепер розкажіть яка у нас вийшла каструля (Показ на обрані дітьми картки)

Д. - каструля вийшла легка, що переливається, на колесах, швидка, музична, із запахом троянди.

- Чим гарна така каструля? (Відповіді дітей)

В. – Чим погана? Як усунути погані якості (Відповіді дітей)

В. – Яка у нас вийшла каструля? Намалюйте та розкажіть про неї.

Підсумок:

Діти розповідають, що запам'яталося, чи сподобалося ні.

Публікації на тему:

"Де ховається здоров'я". Конспект безпосередньо освітньої діяльності (підготовча група)Освітня область: "Здоров'я". Інтеграція освітніх областей: "Пізнання", "Комунікація", "Соціалізація", "Безпека", "Фізична.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Подорож до лісової школи» (підготовча група)Підготували: педагог-психолог: Козленкова Н. М., вчитель-логопед: Деханова Ю. Н. Мета: Закріплювати знання дітей про пори року та їх характерних.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності «Дитячий альбом. П. І. Чайковський» (підготовча до школи група)Муніципальний дошкільний навчальний заклад дитячий садок №103 Конспект безпосередньо-освітньої діяльності «Дитячий.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Комунікація» Тема: «Красуня Матрьошка» (середня група)Мета: - Сформувати уявлення дітей про російську матрьошку Завдання: Освітні: - Познайомити дітей з історією російською матрьошкою;

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності «Чарівні образи зими» (підготовча група)Програмне зміст - Продовжувати вчити дітей висловлювати припущення, робити найпростіші висновки. - продовжувати збагачувати словник дітей.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Читання художньої літератури», « Художня творчість». Види дитячої.